Kotník

Ortika bandáž hlezenního kloubu OR6E

Ortika hlezenní bandáž OR6E

Kód ZP:
Indikace: lehké podvrknutí a zhmoždění, stavy po stabilizačních operačních výkonech v oblasti hlezna, stavy po osteosyntézách v oblasti hlezna, prevence úrazu
Bandáž je vyrobena z jednoho pásu pružné textilní gumy, která je na jednom konci opatřena suchým zipem k dopnutí. Po přiložení přes plosku se pás překříží v oblasti před zevním kotníkem a sepne v oblasti Achillovy šlachy.

Medi Levamed

Kód ZP: 5000638
Indikace: lehké úrazy hlezna, lehké chronické nestability, otoky při artritidě nebo artróze, doléčení po operacích a úrazech hlezna.
Elastická bandáž hlezenního kloubu se silikonovými výztuhami, které urychlují hojení. Dobře se přizpůsobuje anatomickým tvarům. Je vyrobena z vysoce elastické, prodyšné pleteniny Clima-Comfort, která výborně odvádí vlhkost.

Push carePush care

Kód ZP: 5006969
Indikace: lehčí distorze, podráždění kloubního pouzdra, mírná nestabilita kotníku (při slabém zatížení), artróza bez nestability
Kotníková ortéza působí kompresivně, čímž se zlepšuje pocit stability kloubu. Kompresi lze přizpůsobit podle potřeby. Kotníková ortéza dobře padne a může být nošena v každé botě. Kolem citlivých oblastí kotníku byly vytvořeny takzvané komfortní zóny z polstrovaného materiálu.

Panop hlezenní bandáž

Panop hlezenní bandáž

Kód ZP: 5007426
Indikace: vazové instability, revmatické bolest, lehčí distorze hlezna, ruptury vazů kotníku, prevence
Elastická hlezenní ortéza s vloženými plastovými pelotami a tejpovacím páskem. Je určena ke zpevnění hlezenního kloubu. Je možné použít jen tejpovací suchý zip nebo návlek.

Thuasne Ligastrap malleoThuasne Ligastrap Maleo

Kód ZP: 5005694
Indikace:   degenerativní a revmatická onemocnění i s nestabilitou, léčení lehčích úrazů hlezna (kontuze, distenze vazů, lehké distorze), doléčení těžších úrazů po rigidní fixaci, chronická hlezenní nestabilita, zvýšená kloubní laxicita.
Příjemná textilní kotníková bandáž s dvojitými elastickými pásky (umožňují flexi a extenzi). S přídavným páskem. Lze nosit v běžné obuvi.

PushMed

Push Med

Kód ZP: 5006967
Indikace: mírná nestabilita, léčba akutních lézí postranních vazů kotníku, léčba stabilních fraktur kotníku (typ Weber A), doléčování fraktur kotníku, pooperační léčba zranění vazů nebo zlomenin, artróza s nestabilitou, sekundární prevence lézí kotníkových vazů,
Kotníková ortéza je určena pro široké použití. Ortéza je založena na principu funkčního tejpování. Je příjemně vypodložena a díky silikonům ortéza pěkně sedí na noze.

push aequi

Push Aequi

Kód ZP: 5006948
Indikace: závažná nestabilita, léčba akutních lézí postranních vazů, doléčování konzervativně nebo operativně léčených zlomenin kotníku, artróza s nestabilitou, sekundární prevence lézí kotníkových vazů
Pevná skořepinová ortéza je účinně poskytuje oporu kotníku. Je příjemná na noze. Pevná opora je u vnitřní strany kotníku, zevní strana je vyrobena z tvarované pěny, která se snadno přizpůsobí individuální anatomii.

Silistab achillo

Thuasne Silistab Achillo – bandáž na achillovu šlachu

Kód ZP: 5005695
Indikace: bolesti paty v oblasti achillovy šlachy, záněty, bursitidy, doléčení po operacích Achillovy šlachy
Příjemná textilní bandáž s integrovanou silikonovou podpatěnkou. Protivibrační silikonová vložka okolo Achillovy šlachy. Vždy je nutné použít i druhou podpatěnku pro vyrovnání druhé nohy.

Medi Achimed – bandáž na achillovu šlachu

Kód ZP: 500639
Indikace: akutní i chronický zánět Achillovy šlachy, achillodynie, retrokalkaneární bursitis, pooperační a poúrazové doléčení Achillovy šlachy.
Anatomicky dobře přizpůsobivá elastická bandáž silikonovými výztuhami. Díky prodyšnému kompresivnímu materiálu se silikonovými polštářky je podpořeno lepší hojení. Je nutné používat obě silikonové podpatěnky pro vyrovnání rozdílu.

Ortika hlezenní bandáž ORAOrtika hlezenní bandáž OR6A

Kód ZP: 5005835
Indikace: zhmoždění hlezna, lehčí distorze hlezna, fixace hlezna po jednodušších operačních výkonech a poraněních v této oblasti, tendovaginitidy a algické sy Achillovy šlachy
Ortéza se dvěma postranními dlahami a systémem upínání, který zajišťuje dostatečnou fixaci kloubu. Je vyrobena ze dvou textilních dílů, za pomoci suchých zipů lze individuálně přizpůsobit objemu končetiny dané velikosti. Je možné ji použít ve volné obuvi ( sama o sobě není pochozí).

Panop hlezenní bandáž

Panop hlezenní bandáž 8.03

Kód ZP: 5007432
Indikace: zhmoždění hlezna, těžké distorze hlezna a distenze vazů, vazové instability revmatické bolesti, ruptury vazů kotníku, doléčení po zlomeninách kotníku
Elastická hlezenní ortéza rozdělena na dvě části s kovovými bočními dlahami a zadní dlahou, jež společně zajišťují dostatečnou fixaci kloubu, doplněna tejpovacím páskem. Ortéza není sama o sobě pochozí.

Ortika hlezenní bandážOrtika bandáž hlezna OR6C

Kód ZP: 5005837
Indikace: stavy po těžkých distorzích hlezna s distenzí vazů, doléčování po zlomeninách kotníku, stavy s porušením kolaterálních vazů
Ortéza k plné fixaci hlezenního kloubu, je opatřena dvěma postranními plastovými dlahami a jednou duralovou, anatomicky tvarovatelnou dlahou v lýtkové části, jež společně zajišťují dostatečnou fixaci kloubu u uvedených indikací. Je vyrobena ze dvou textilních částí, za pomoci suchých zipů ji lze individuálně přizpůsobit objemu končetiny dané velikosti. Ortéza je určena pro pacienty, kde není vhodné chození a zatěžování postižené končetiny.

Protect walker bootProtect Walker boot

Kód ZP: 5000649
Indikace: po operaci vazů,  pro pooperativní a konzervativní léčbu talokrurálního kloubu, dislokované fraktury talokrurálního kloubu, zranění přední a střední části nohy a nártu, po nové fixaci vazů a dislokaci lýtkových šlach, pro chronickou nepevnost vazů, další léčba po frakturách hlezenní kosti, patní kosti a středního kotníku.
Pooperační a rehabilitační ortéza hlezna bez kloubu v plantární flexi 0°. Ortéza umožňuje fyziologický způsob chůze díky podešvi s kolébkovým profilem průřezu.