Rameno

Ortika klíční kostOrtika fixace klíční kosti OR 12

Kód ZP: 5005857
Indikace: zlomeniny klíční kosti
Tato fixace je jednoduchá při aplikaci a veškeré manipulaci. Přezky k utažení jsou umístěny v oblasti hrudní páteře mezi lopatkami, kde nepřekáží při manipulaci s oděvem. Popruhy vedené kolem ramen podpaždím netísní a nevytváří oběhové poruchy v horních končetinách.

Ortika ortéza ramenního kloubuOrtika ortéza ramenního kloubu OR 2

Kód ZP: 5005814
Indikace: zlomeniny klíční kosti, hlavice krčku kosti pažní, doléčování zlomenin kosti pažní, distorze v oblasti, ramenního kloubu, ochrnutí nervové pleteně pažní
Ortéza k fixaci ramenního kloubu nahrazuje klasický Dessaultův obvaz. Je vyrobena z perforovaného textilního materiálu sendvičového typu. Perforace materiálu umožňuje dostatečné odvádění tepla. Výhodou ortézy je jednoduchá aplikace při dodržení postupu nasazování, zvýšení komfortu pacienta oproti obvyklým fixacím a možnost zafixování předloktí v požadovaném úhlu.

Ortika ortéza ramenního kloubu Ortika ortéza ramenního kloubu OR 2A

Kód ZP: 5005815
Indikace: distorze ramenního kloubu, distenze v oblasti pletence ramenního, natržení nadhřebenového svalu, akutní i chronické záněty pouzdra kloubního a šlach v oblasti ramenního kloubu,…
Textilní jednodílná ortéza ramenního kloubu. Konstrukce ortézy zajišťuje při správné aplikaci dostatečnou fixaci, takže prakticky plně nahrazuje tzv. Dessaultův obvaz. Nespornou výhodou ortézy je velká vzdušnost, dobrý přístup k event. kožním ranám v oblasti pletence ramenního.

Ortex ortéza ramenního kloubu 013Ortex fixace ramenního kloubu 013

Kód ZP: 5000729
Indikace: fixace oblasti pletence ramenního, tzn. klíční kosti, ramenního kloubu, horní části kosti pažní.
Ortéza je volně přístupná v případě poranění měkkých částí jsou možné převazy. Nahrazuje tzv. „Gilchristův obvaz“.
Podstatou fixace je textilní pruh obepínající dolní obvod hrudníku a distální část humeru. Textil je sendvičový. Materiál nepůsobí alergicky, pokožku i citlivou nedráždí, nevyvolává přehřívání pacienta a pocení. Upínání na pacienta je suchými zipy a přezkou, fixace je snadná a lze ji upravovat. Výrobek je stranově universální.

Ortika závěs pažeOrtika závěs paže OR2C

Kód ZP: 5005820
Indikace: rehabilitační doléčení poranění v oblasti ramenního kloubu
Jednodílný ramenní závěs , který slouží k fixaci předloktí v zavěšené “tašce”, která je vypolstrovaným popruhem upevněna na krku. Užívá se při lehčích poraněních a zejména v průběhu následné rehabilitační péče.

Rehband ramenní ortézaOtto Bock ramenní ortéza

Kód Zp:
Indikace:přetížení svalstva, zánět šlach a svalů, rehabilitace po úrazech ramene
Kvalitní ramenní ortéza, vyrobena z neoprénu. Díky bandáži dojde k prohřátí a snížení bolesti, zvýšení prokrvení, které urychluje hojení. Stranově universální.